Zęby ważna rzecz, gdzie je leczyć?

leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia jest tu leczenie kanałowe. Wykonuje się je za pomocą bardzo cienkich (od 0,06 do 0,40 mm) narzędzi piłująco-penetrujących. W nowoczesnej endodoncji do kontr

Zęby ważna rzecz, gdzie je leczyć?

Endodoncja ? dział stomatologii zachowawczej zajmujący

Endodoncja ? dział stomatologii zachowawczej zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia jest tu leczenie kanałowe. Wykonuje się je za pomocą bardzo cienkich (od 0,06 do 0,40 mm) narzędzi piłująco-penetrujących. W nowoczesnej endodoncji do kontroli leczenia wykorzystuje się mikroskopy operacyjne oraz endometry. Mikroskopy endodontyczne umożliwiają operatorowi wgląd do wnętrza komory zęba i kanałów, endometry zaś to elektroniczne urządzenia dające możliwość dokładnego pomiaru głębokości kanału zębowego. Następnie kanały wypełniane są za pomocą gutaperki oraz uszczelniaczy. Równolegle w leczeniu z mikroskopem i endometrem stosowana jest diagnostyka rentgenowska.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endodoncja


Bezpłatne przychodnie stomatologiczne

Wiele osób nie może sobie pozwolić na ciągłe korzystanie z prywatnej stomatologii. Niektórzy nie są w stanie przeznaczyć funduszy nawet na okazjonalne leczenie prywatne. Wobec tego darmowa stomatologia jest wciąż bardzo popularna. Dzieje się tak tym bardziej dlatego że państwowe gabinety kosmetyczne są obecnie bardzo dobrze wyposażone, czyste i zadbanie, a korzystanie z zabiegów stomatologicznych w nich przeprowadzanych bardzo często jest po prostu bezbolesne, a lekarze starają się o to, aby nawet te zabiegi, które muszą się łączyć z jakimiś nieprzyjemnymi odczuciami nie były dla pacjentów za bardzo uciążliwe. Dlatego nie trzeba obawiać się skorzystania z usług państwowego gabinetu stomatologicznego zwłaszcza wówczas, gdy rozpoczyna się dłuższe leczenie.


Protetyka stomatologiczna i kilka faktów z Wikipedii

Do uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się m.in. protezy akrylowe, protezy szkieletowe (proteza ruchoma śluzówkowo-ozębnowa), protezy nylonowe, lub acetalowe, a do stałych m.in. korony i mosty (metalowe-lane, licowane porcelaną na podbudowie metalowej oraz pełnoceramiczne).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna



© 2019 http://starejuchy.com.pl/