Rośliny ozdobne w ogrodach

aniu.Hasło w Wiki: CyprysCyprysowate (Cupressaceae Rich. ex Bartl.) ? rodzina żywicznych drzew i krzewów nagonasiennych. Obejmuje w zależności od ujęcia około 130 gatunków skupionych w 29?32 rodzajach23. Rozprzestrzenione są niema

Rośliny ozdobne w ogrodach W ogrodzie nie mogą być tylko róże, czy drzewa owocowe, watro także mieć rośliny typu . Doskonale wypełnią przestrzeń, mogą posłużyć za żywopłot i z reguły są łatwe w pielęgnowaniu.

Hasło w Wiki: Cyprys

Cyprysowate (Cupressaceae Rich. ex Bartl.) ? rodzina żywicznych drzew i krzewów nagonasiennych. Obejmuje w zależności od ujęcia około 130 gatunków skupionych w 29?32 rodzajach23. Rozprzestrzenione są niemal na całym świecie, w Polsce występują naturalnie jedynie gatunki z rodzaju jałowiec (Juniperus). Wiele gatunków jest popularnie uprawianych, także w Polsce (np. żywotniki i cyprysiki). Szereg gatunków jest ważnym źródłem drewna i żywic

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cyprysowate


Kupno działki budowlanej z ogrodem

Wprawdzie w obecnych czasach panuje moda na minimalizm i coraz więcej osób kupuje niewielkie działki budowlane, to jednak wciąż nie brakuje chętnych na kupno działek budowlanych razem z miejscem na piękny ogród. Ozdobą takiego ogrodu mogą stać się krzewy ozdobne, można w nim sadzić również drzewa owocowe i warzywa.

Właściciele takich posesji, którzy jednocześnie są dobrymi rolnikami i ogrodnikami mogą takie drzewa i warzywa pielęgnować samodzielnie pamiętając jedynie o tym, żeby zasadzać po prostu znane sobie rośliny. W przeciwnym razie będą potrzebowali pomocy bardziej doświadczonych ogrodników. Natomiast, w przypadku większych ogrodów, wielu właścicieli decyduje się na korzystanie z pomocy fachowców, którzy zawodowo zajmują się projektowaniem ogrodów.


Definicja dzikiego ogrodu w Wikipedii

Dziki ogród ? nurt w ogrodnictwie zapoczątkowany przez Williama Robinsona (1938-1935). Przełom w sztuce i projektowaniu ogrodów zapoczątkowany w Anglii. Autor zalecał stosowanie go zarówno do ogrodów prywatnych jak i publicznych. Ta 'dzikość' nie propagowała nieporządku i chaosu panującego w ogrodzie oraz stosowania wyłącznie gatunków rodzimych ? dziko rosnących. Była to natomiast sztuka mieszanina roślin dzikich oraz uprawianych (także tropikalnych i subtropikalnych), które mogły przetrwać na dworze cały rok, w warunkach zbliżonych do naturalnych np. na terenach podmokłych.

Dziki ogród poprzez swoja formę miał na celu pokazanie indywidualnego piękna roślin w zależności od układu.

W Niemczech idee 'dzikiego ogrodu' propagował Karl Foerster

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dziki_ogród



© 2019 http://starejuchy.com.pl/