Prawidłowe dbanie o skórzane rzeczy

oradzi sobie z renowacją uszkodzeń na powierzchni skórzanych mebli lub butów. Najtrudniejsza część renowacji to łatanie i tuszowanie rozerwań oraz uszkodzeń powierzchni. Takie ubytki są bardzo trudne do odpowiedniego załatania

Prawidłowe dbanie o skórzane rzeczy

Renowacja skór - potrzeba profesjonalisty

Renowacja skór to zadanie, które wymaga odpowiedniego doświadczenia i środków renomowanych producentów. Przeciętny zjadacz chleba nie poradzi sobie z renowacją uszkodzeń na powierzchni skórzanych mebli lub butów.

Najtrudniejsza część renowacji to łatanie i tuszowanie rozerwań oraz uszkodzeń powierzchni. Takie ubytki są bardzo trudne do odpowiedniego załatania i nawet z pomocą profesjonalnych środków może się nie udać.


Encyklopedia o przechowywaniu skór

Zmiany temperatury i wilgotności miejsca przechowywania wpływają na jakość skóry. W przypadku zmniejszenia wilgotności skóra zmniejsza swą powierzchnię (kurczy się), gdy wilgotność się zwiększa skóra staje się bardziej elastyczna, rozciągliwa. Jednoczesna duża wilgotność i wysoka temperatura powoduje pleśnienie skóry. Skóra wystawiona na działanie promieni słonecznych szybciej się utlenia i starzeje, podobnie skóra na którą oddziałuje dwutlenek siarki (np. z dymu paleniska).

Najbardziej odpowiednim miejscem przechowywania wyrobów skórzanych są regały drewniane w miejscu zaciemnionym o temperaturze ok. 5-15 °C i wilgotności względnej powietrza 50-70%. Skóry futerkowe najodpowiedniej są przechowywane w chłodnych miejscach, zabezpieczonych przed pasożytami (molami).

Wyroby skórzane wymagają odpowiedniego konserwowania (czyszczenia, suszenia, pastowania lub szczotkowania, prania).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_(surowiec)


Z Wikipedii o składzie skóry

Skóra zwierząt składa się z 3 warstw:

naskórka ? warstwa zewnętrzna, ochronna, na której znajdują się włosy, pierze lub łuski
skóry właściwej zbudowanej z tkanki łącznej (przestrzenne sploty włókien fibrylowych i pęczków)
warstwy podskórnej
W przemyśle skórzanym wykorzystywana jest skóra właściwa, którą oddziela się od naskórka i warstwy podskórnej. Warstwa skóry właściwej ma 2 powierzchnie: tę która stykała się z naskórkiem (lico), oraz tę która stykała się z warstwą podskórną (mizdra).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_(surowiec)



© 2019 http://starejuchy.com.pl/