Od czego mamy geodetów?

nwestycji i obejmuje utworzenie mapek do celów opiniodawczych oraz map topograficznych z danego terenu. Po okazaniu odpowiednich dokumentów w urzędzie musimy czekać na wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania ter

Od czego mamy geodetów?

Sam początek inwestycji

Jeszcze przed uzyskaniem pozwolenia na budowę przy dużej inwestycji będziemy potrzebowali geodetę, aby wykonał kilka czynności. Jest to etap przygotowania do inwestycji i obejmuje utworzenie mapek do celów opiniodawczych oraz map topograficznych z danego terenu.

Po okazaniu odpowiednich dokumentów w urzędzie musimy czekać na wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Dopiero po otrzymaniu decyzji pozytywnej można przystąpić do kolejnych etapów, czyli mapa do celów projektowych oraz pozwolenia na budowę.


Udział geodetów w tworzeniu planu budowy nowych szkół

Przy budowie nowych szkół wykonywane są różne prace geodezyjne. Geodeci uczestniczą już w tworzeniu planów budowy nowych szkół. Dzieje się tak dlatego, że potrafią oni stwierdzić, czy postawienie budynku szkoły w jakimś miejscu nie narusza żadnych przepisów prawa dotyczących zagospodarowania przestrzennego.

Sprawują oni także nadzór nad procesem budowy nowych szkół. Jest to bardzo ważne, żeby geodeci mogli nadzorować proces budowy, ponieważ wówczas będą oni mogli stwierdzić, czy sama budowa przebiega przy poszanowaniu wszystkich przepisów prawa. Jeszcze raz będą mogli przyjrzeć się temu problemowi podczas oddawania szkoły do użytku. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że szkoła będzie funkcjonowała w prawidłowy sposób.


Czym są pomiary szczegółowe?

Pomiary szczegółowe sytuacyjne i wysokościowe, wykonywane poprzez bezpośredni pomiar geodezyjny w terenie lub pośredni pomiar metodami fotogrametrycznymi obejmują:

zakładanie, pomiar i obliczenia geodezyjnych osnów pomiarowych poziomych i wysokościowych,
pomiar i opracowanie wyników pomiaru szczegółów sytuacyjnych,
pomiary stanu struktury zagospodarowania terenu pomiary granic podziału administracyjnego,
pomiary inwentaryzacyjne uzbrojenia terenu w urządzenia techniczne nadziemne, naziemne i podziemne,
pomiary rzeźby terenu, czyli naturalnych i sztucznych form ukształtowania powierzchni terenu,
pomiary uzupełniające,
prowadzenie geodezyjnych systemów informatycznych w zakresie sytuacji terenowej, zagospodarowanie, ewidencji uzbrojenia terenu itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Praca_geodezyjna



© 2019 http://starejuchy.com.pl/