Co i jak z tą protezą?

oli się odchodzi, przynajmniej dla młodszych pacjentów. Uciążliwość ich stosowania połączona z potrzebą dodatkowych środków czyni ten rodzaj protezy jednym z mniej spełniających swoje funkcję. Czynności takie jak jedzenie czy ż

Co i jak z tą protezą? protetyka jastrzębie
Ubytek w uzębieniu to zawsze duży problem, zwłaszcza jeżeli są to zęby stałe. Całe szczęście, że rozwiązują problem.

Proteza ruchoma

Protezy tymczasowe to rozwiązanie od którego powoli się odchodzi, przynajmniej dla młodszych pacjentów. Uciążliwość ich stosowania połączona z potrzebą dodatkowych środków czyni ten rodzaj protezy jednym z mniej spełniających swoje funkcję.

Czynności takie jak jedzenie czy żucie gumy są bardzo uciążliwe, nawet gdy stosuje się klej do protez. Cenowo takie protezy wychodzą korzystniej niż implanty, ale komfort użytkowania jest zupełnie inny. I przy protezie ruchomej unikamy nieprzyjemnego zabiegu zakładania implantów.


Implanty- definicja

Implanty stomatologiczne (wszczepy śródkostne) ? protezy stosowane w celu odbudowy utraconego uzębienia. Wykonane są z tytanu, który jest metalem obojętnym dla organizmu i nie ma wpływu na zdrowie. Implanty stomatologiczne są produkowane w różnych kształtach, wielkościach i mogą mieć różnie modyfikowaną powierzchnię. Implantologia jest alternatywą dla klasycznych rozwiązań protetycznych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Implanty_stomatologiczne


Z wiki- protetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna ? dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.). Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna



© 2019 http://starejuchy.com.pl/