Bez tego nie byłoby prądu

poza tym z dwoma czynnikami. Po pierwsze- wzrost kosztu produkcji energii. Węgiel jest droższy, transformatory elektryczne też więcej kosztują zwłaszcza te najwyższej jakości, dużo płaci się też za tak zwana opłatę przesyłową. Ni

Bez tego nie byłoby prądu transformatory aluminiowe

Ceny prądu w naszym kraju


Ceny za prąd w Polsce rosną z roku na rok. Jest to związane nie tylko z większymi oczekiwaniami pracowników, którzy chcą dużo zarabiać. Wiąże się to poza tym z dwoma czynnikami. Po pierwsze- wzrost kosztu produkcji energii. Węgiel jest droższy, transformatory elektryczne też więcej kosztują zwłaszcza te najwyższej jakości, dużo płaci się też za tak zwana opłatę przesyłową. Nie zmienia to jednak faktu, że należymy do gospodarek światowych i musimy dostosowywać się do różnych porozumień i efektów konferencji. Na przykład jedną z nich są konferencje klimatyczne, na których postanowiono, że jeśli energia pochodzi z węgla, to prąd jest droższy. Właśnie przez to energia w Polsce drożeje i to bardzo wyraźnie.



Domowy prąd


Czy zastanawialiście się kiedy jak to jest, że niemal każdy dom w Polsce ma dostęp do prądu? Dla pokolenia współczesnego i generalnie dla ludzi w dzisiejszych czasach funkcjonowanie bez prądu nie jest możliwe. Prąd jest po prostu oczywistością, a przecież kiedyś wcale tak nie było. Transformatory elektryczne i inne urządzenia, które dają możliwość korzystania z energii to wynalazek, który w swoim czasie zrewolucjonizował działanie ówczesnego świata. Warto o tym pamiętać i chociażby oszczędzać energię elektryczną. Da to możliwość chronienia klimatu planety i wpłynie pozytywnie na szeroko rozumiana ekologię, o której w ostatnich latach mówi się bardzo dużo.




Transformator Zasada działania w internetowej encyklopedii

gdzie:


Zależność pomiędzy natężeniami i napięciami wynika z wyżej opisanych zależności i z zasady zachowania energii. W tym przypadku sprowadza się to do równości mocy wejściowej i wyjściowej:


Poniższy stosunek:


nazywamy przekładnią transformatora.


Jeżeli liczba zwojów uzwojenia wtórnego jest mniejsza od liczby zwojów uzwojenia pierwotnego, to indukowane napięcie jest niższe od napięcia pierwotnego, taki transformator nazywa się obniżającym napięcie. Jeżeli liczba zwojów po stronie uzwojenia wtórnego jest większa od liczby zwojów po stronie uzwojenia pierwotnego, to napięcie wtórne jest wyższe od pierwotnego, a taki transformator nazywa się transformatorem podwyższającym napięcie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Transformator



© 2019 http://starejuchy.com.pl/